כללים לראיון עבודה מוצלח - פתרונות - גיוס עובדים

כללים לראיון עבודה מוצלח

ברוכים הבאים, בדף זה אשתף אתכם מספר עצות מועילות שיעזרו לכם לצאת יותר בסטייל והרבה יותר מקצועיים מכל בחינה. דברים קטנים שעושים הרבה גם בהכרות הראשונית וגם לאורך ראיון העבודה ולא פחות חשוב בתהליך קבלת ההחלטות של המעסיק אשר מתבצע לרוב לאחר שכבר עזבתם את הראיון ולאחר שבוצעו כמה רעיונות עבודה.

לבוש מתאים

לבוש מתאים להכרות ראשונית מוצלחת

הכרות ראשונית חשובה בכל סיטואציה ובמיוחד בראיון עבודה. מצד אחד אתם רוצים להראות רציניים ומצד שני להימנע ממראה מוגזם ולא מציאותי. סוג הלבוש תלוי כמובן בסוג המשרה אליה אתם מבקשים להתקבל. כמובן שאין צורך להגיע עם חליפה לראיון עבודה למשרת מציל בבריכה. מצד שני כפכפים הם לא הנעליים אתם רוצים לצעוד אל המשרד של מנהל כח האדם. ולכן, חשוב להתלבש בצורה נעימה לעין, מכובדת, מתוקתקת ומצד שני יומיומית ולא מוגזמת.

הביאו אתכם קורות חיים מסוגננים

במגוון רחב של משרות אותו מראיין מרכז המון מועמדים פוטנציאליים לאותה המשרה. גם אם שיחקתם אותה ואתם מתאימים בדיוק למשרה המדוברת, דיברתם לעניין בראיון העבודה ואתם נראים למראיין חשוב להשאיר משהו שיבליט אתכם מהשאר לאחר הראיון ולכן חשוב להביא אתכם ראיון עבודה ססגוני בעיצוב שונה מהשאר וכך לבלוט בערימת קורות החיים. בקרו בדף הבא: קורות חיים לדוגמא להורדה בחינם

קורות חיים מסוגנניםעשו שיעורי בית

זה הזמן לעשות שיעורי בית

בדרך לראיון עבודה? לפני שאתם מגיעים שווה לברר על החברה, לקרוא קצת באינטרנט וללמוד ממתי היא קיימת, היכן יש לה סניפים, מה עיקר הפעילות שלה וכל מה שאתם יכולים ללמוד לפני שאתם מגיעים לראיון העבודה עצמו. לא בטוח בכלל אם תעשו שימוש בידע זה במהלך הראיון אבל בהחלט יתכן כי תוכלו לתרום לשיחה מתוך עמדה של ידע. עם האינטרנט לצדכם, מדובר על 20 דקות ותהיו מצוידים בידע המתאים.

היו מוכנים לראיון עבודה בטלפון

בזמן שמחפשים עבודה מגישים לרוב קורות חיים להמון משרות רצויות אשר נמצאות בעיר או באיזור בו אתם מחפשים עבודה. בכלל הפיזור הנדיב לרוב של קורות חיים וגם במקרים בהם פניתם רק למספר מעסיקים תגלו כי חלקם נוהגים לעשות ראיון עבודה ראשוני כבר בשיחת הטלפון ההתחלתית כדי לברר אם אתם מתאימים למשרה המדוברת ולכן התכוננו לראיון עבודה בטלפון ונסו לענות למספרים לא מוכרים בצורה המתאימה והמכובדת כדי להתחיל ברגל ימין.

ראיון בטלפוןתחשבו על זה

תחשבו על זה רגע (רגע לפני)

ישנן כמה וכמה שאלות אשר חוזרות על עצמן כמעט בכל ראיון עבודה. זה לא שכל המעסיקים נפגשו באיזה מחסן והחליטו על השאלות הללו אלא שמדובר בשאלות מאוד סטנדרטיות ולכן שווה לקחת רגע ולחשוב על התשובה שמתאימה להן. לדוגמה: למה אתה חושב שאתה מתאים למשרה זאת?, לאיזה שכר אתה מצפה?, מה החולשות שלך? (שאלה מעצבנת לכל דעה) ועוד שאלות רלוונטיות בהתאם לסוג המשרה. תחשבו עליהם רגע ותגיעו מוכנים. זה מראה על רצינות!

ראיון הפוך מוודא שאתם בדרך הנכונה

אני יודע שזה עשוי להישמע מוזר אבל גם אתם צריכים לעשות מיני ראיון עבודה למראיין. אם אתם ממש צעירים או ממש צריכים את המשרה אז אולי תוותרו על עצה זאת אך אני חייב להודות כי אמרתי כמה פעמים לא תודה (להפתעתם של המראיינים) בשל תנאים ירודים, שעות לא הוגנות או סתם כי זה לא התאים לי. בכל מקרה שווה לשאול את השאלות ולקבל את המידע הרצוי כדי לדעת באיזו עבודה אתם עומדים לעבוד.

ראיון הפוךהגיעו בזמן

הגיעו בזמן ועוד כמה כללים חשובים!

אז אתם מוכנים, לבושים בצורה נאותה, ואפילו מתאימים למשרה אבל הגעתם באיחור? חשוב מאוד להגיע מבעוד מועד לראיון העבודה, אם אפשר כ5-10 דקות לפני הזמן. נסו להריח בצורה נעימה, להיות אחרי מקלחת כלומר נקיים ונעימים וללחוץ יד בצורה טובה עם חיוך. אל תשכחו לברך את העובד/ת בכניסה ולהיות נינוחים. גם אם לא תקבלו את המשרה לא יגמר העולם וכדאי להתנהג כך. שיהיה המון בהצלחה, משרות בחלק הבא.

מוכנים לראיון עבודה? בואו נארגן לכם כמה!

בחרו את איזור המגורים שלכם או את האיזור בו אתם מחפשים עבודה ותעברו לרשימת משרות רלוונטיות.

עבודה בבאר שבע והדרוםעבודה בחדרה והסביבהעבודה בחיפה והסביבהעבודה בים המלחעבודה בירושליםעבודה במצפה רמוןעבודה במרכז והשרוןעבודה בנתניהעבודה בערבהעבודה בצפוןעבודה בראשון לציון והסביבהעבודה בתל אביבעבודה מועדפת באילת

צור קשר