עבודה לחיילים משוחררים - פתרונות - גיוס עובדים

עבודה לחיילים משוחררים

עבודה לחיילים משוחררים

3 שנים עברו חלפו להם (לבנות שבינינו קצת פחות), השירות למדינה הסתיים (חכו בסבלנות למילואים), הלימודים עוד לא בראש, כסף לטיול עדיין לא עשינו, מה שנותר לעשות הוא חיפוש עבודה לחיילים משוחררים.
“מועדפת בעיר” שמחה להציג לכם, משתחררים יקרים, מדריך עבודה לחיילים משוחררים.

בתי המלון נחשבים ליצרן העבודה לחיילים משוחררים, הגדול ביותר בשוק. אך גם חברות שמירה, חברות הדלק, מפעלי התעשייה והחקלאות, כולם משמשים כספקים גדולים של עבודה לחיילים משוחררים, בעיקר בשל העובדה שהעבודות הללו מוכרות כעבודה מועדפת. לאחרונה הצטרפו כוכבים חדשים לשוק הזה, שדווקא לא נחשבים עבודה מועדפת, ביניהם ניתן למנות את רשתות הביגוד וחברות שירות ומכירות טלפוניות.

מדריך עבודה לחיילים משוחררים:

 • עבודה מועדפת בבתי מלון – כאמור, בתי המלון נחשבים לספק עבודה לחיילים משוחררים, הבולט ביותר. מדובר על מקום עבודה שמציע מבחר רחב של תפקידים, רובם נחשבים לעבודה מועדפת, ולכן יש לה יתרון כעבודה לחיילים משוחררים.
  דבר נוסף, לעבודה במלון תמיד יש זיקה לזוהר וכסף. כאשר אתה צעיר באזרחות, מאוד נעים ומושך להיות בקרבתם של אנשים עשירים או כאלה שהם בחופשה. הסיבה הנוספת היא, שזו עבודה לחיילים משוחררים קלאסית, היא כוללת לרוב טיפים, כולם במלון יודעים שזו עבודה לתקופה קצרה, במטרה להוציא את מענק עבודה מועדפת.
  בתי המלון נמצאים בפריסה ארצית רחבה (אמנם לא כמו בתחנות דלק) מצפון הארץ ועד דרומה, שכמובן הערים המרכזיות הן אילת, ירושלים, תל אביב, טבריה, חיפה וכו’. למרות שאילת מזוהה יותר מכל הערים עם הביטויים עבודה מועדפת ועבודה לחיילים משוחררים, גם בערים אחרות ישנן הצעות עבודה לחיילים משוחררים רבות, בבתי המלון.
 • עבודה ברשתות ביגוד – העבודה ברשתות השיווק הגדולות, נחשבת בשנים האחרונות כעבודה לחיילים משוחררים פופולארית מאוד, למרות העובדה שהיא אינה נחשבת לעבודה מועדפת.
  הצעות עבודה לחיילים משוחררים מגיעות מרשתות גדולות כמו זארה, הוניגמן, פול אנד בר, TNT ועוד.
  חנויות הבגדים פרוסות בכל חלקי הארץ ומציעות אף עבודה לחיילים משוחררים בצפון, בדרום ובירושלים, מקומות שלרוב היצע העבודה נמוך יותר.
 • עבודה במפעלים ותעשייה – מדובר בעבודה לחיילים משוחררים, שנחשבת עבודה מועדפת קצת יותר קשה מהשתיים הקודמות, לכן חיילים משוחררים רבים לא פונים לעבוד במפעלים.
  מפעלים וחברות רבות מפרסמות ללא הרף מודעות דרושים עם הצעות עבודה לחיילים משוחררים, אך נתקלים בקושי אמיתי לגיוס עובדים, למרות שפעמים רבות תנאי העבודה במפעלים טובים יותר מרוב העבודות שנחשבות מועדפת.
 • עבודה מועדפת בתחנות דלק – מיד אחרי בתי המלון, גם חברות הדלק נחשבות לספקיות גדולות של עבודה לחיילים משוחררים. העבודה בתחנות דלק גם מוכרת כעבודה מועדפת.
  אמנם בשנים האחרונות, עבודת התדלוק הקלאסית נדחקה ופינתה מקומה לעבודה במכירות, שהיא קלה יותר. זו כנראה הסיבה שהיא פופולארית כ”כ כעבודה לחיילים משוחררים. יתרון נוסף לעבודה בתחנת דלק הוא הפריסה הארצית הרחבה, וכמובן העובדה שהיא מוכרת כעבודה מועדפת, ממש עבודה לחיילים משוחררים קלאסית.
  למרות זאת, ישנם שני חסרונות משמעותיים בעבודה בתחנות דלק – ראשית, ריח הדלק תמיד נצא בנחיריים והשני, היות ומדובר בעבודה שמעורב בה כסף, לעיתים נוצרים “חוסרים” בסיום משמרת, והכסף החסר לרוב יורד ממשכורתו של המוכר/מתדלק,שגם ככה לא נחשבת למשכורת גבוהה.
 • עבודה מועדפת בחקלאות – עד לפני שני עשורים, חיילים משוחררים רבים היו עובדים בחקלאות. זו אולי העבודה לחיילים משוחררים הקשה ביותר מבחינה פיזית, אך היא טומנת בחובה ערכים שלצערנו הדור הנוכחי אינו מכיר, כגון יישוב הארץ, הפרחת השממה ועוד.
  מעבר לעובדה שעבודה בחקלאות מוכרת כעבודה מועדפת, לדעתנו המדינה צריכה לשלם מענק מוגדל למי שיעסוק במקצוע. בכל שנה החקלאים מציעים עבודה לחיילים משוחרים בצפון ובדרום בעיקר, אך לצערנו, מעטים מגיעים.
 • עבודה בשירות לקוחות – בשנים האחרונות אנו עדים להצעות עבודה לחיילים משוחררים רבות בתחום שירות לקוחות ומכירות, בעיקר טלפוניות. עבודה זו אינה מוכרת עבודה מועדפת, אך היא בהחלט משמשת כעבודה לחיילים משוחררים לגיטימית לחלוטין.

היום בעידן האינטרנט, חיפוש עבודה לחיילים משוחררים אינו נעשה דרך העיתונות, אין צורך להמתין למודעות הדרושים בשלישי ושישי, הכל נעשה און-ליין ברשת.
החיילים המשוחררים של היום, שייכים לדור שנולד לתוך האינטרנט, הפייסבוק והטוויטר. בלחיצת כפתור אחת, הצעות רבות לעבודה לחיילים משוחררים, תמלאנה את המסך, אך את העבודות, מה לעשות, צריך לעשות במקום העבודה, בין אם בבית מלון, בחנות בגדים, או אפילו בפלחה של אחד הקיבוצים.

 • שתף את הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צור קשר