עבודה בבאר שבע - דרושים בבאר שבע - משרות בבאר שבע - עבודה מועדפת בבאר שבע - עבודה לחיילים משוחררים בבאר שבע | פתרונות - גיוס עובדים

עבודה בבאר שבע

לא פורסמו עדיין משרות בקטגוריה זאת.

עבודה מועדפת בבאר שבע

אתה חוזר הביתה. אחרי שלוש שנים מאתגרות במדים הירוקים, אתה עולה על אוטובוס, ויורד בתחנה המרכזית בבאר שבע. ההתרגשות אוחזת בכולם. המשפחה, החברים- כולם באים לחבק ולברך אותך לרגל השיחרור. “אז מה תעשה עכשיו?”, הם שואלים. “קודם כול אנוח כמה ימים”, אתה עונה, “ואז אולי אחפש עבודה מועדפת”.

הימים עוברים, והפז”ם כבר לא דופק. זו הנקודה בה אתה מתחיל במסכת הבירורים. איך בדיוק תמצא את העבודה המתאימה לך ביותר בעיר גדולה דוגמת באר שבע?

כגודל העיר, גודל האפשרויות

מציאת עבודה מועדפת בדרום בכלל, ובבאר שבע בפרט, מתחילה, כמו דברים רבים אחרים, בשרטוט תמונת המצב המדויקת. ובכן, תשכח מכל מה ששמעת על כך שב”פריפריה” אין כיום עבודות. זה רחוק מלהיות מדויק, לפחות בכל הנוגע למשרות המיועדות לצעירים. אז, נכון, בבאר שבע לא יהיו מאות מלונות כמו באילת, וגם לא מאות חברות הייטק כמו בתל אביב. אבל…

עבודה לחיילים משוחררים בבאר שבע – מה כדאי לדעת?

תחת זאת, אפשר למצוא בבירת הנגב מספר לא מבוטל של תחנות דלק, מפעלי תעשייה, בתי מלאכה, אתרי בנייה, אתרי גידול חקלאיים (למידע נוסף על עבודה מועדפת בחקלאות), בתי מלון- והרשימה עוד ארוכה. החוקים ברורים: חצי שנה של עבודה רצופה, וקבלת מענק של למעלה מ-9,000 ש”ח (בנוסף ל”תנאים הרגילים”). המשימה עבור המשוחרר הטרי: לעסוק במקצוע האידיאלי עבורו.

כל ההתחלות קשות

נקודה חשובה שיש להבהיר היא; עבודה מועדפת אינה בהכרח מזדמנת. נכון, מדובר בפרק זמן קצר באופן יחסי, אולם כזה שמצריך התמסרות כלשהי למקום העבודה החדש. ונכון, במקרים מסוימים אפשר להחליף מקומות עבודה ועדיין לצבור את מסכת השעות הדרושה לצורך קבלת המענק. עדיין, השאיפה הברורה של כל צעיר היא למצוא עבודה מועדפת שהוא יוכל למצות את עצמו בה, לתרום, וכן, גם ליהנות.

כצעד ראשון, מומלץ לך, המשוחרר הטרי, להחליט על התחום שמעניין אותך ביותר. רשימת המשרות האפשריות רחבה בכל קנה מידה, וכוללת גם תחומי משנה רבים. כך, תחת עבודה מועדפת במפעלים ניתן למנות תחומים שונים בתכלית, דוגמת אריזה, רתכות, מסגרות, שינוע וכן הלאה. לא כל המקצועות מתאימים לכל חייל משוחרר, ובכל אחד תנאים ייחודיים לעבודה.

פתרון אפשרי: להשאיר את העבודה למומחים

יש מספר דרכים לדעת אילו מקומות תעסוקה בבאר שבע אכן מחפשים עובדים לאחר שירות צבאי. לוחות הדרושים השונים, הזמינים בעיקר בצורתם האינטרנטית, כוללים כמעט תמיד אגף שלם של משרות “עבודה מועדפת”. החלוקה היא על פי תחומים, או לחילופין בהתאם למקום מגורים (ואפילו שניהם גם יחד). כך ניתן לצמצם את האפשרויות, ולפנות אך ורק למשרות הרלוונטיות: עבור תושבי באר שבע, ברור כי מציאת עבודה בראשון לציון, נניח, היא אופציה שלא באה בחשבון.

אפשרות אחרת, יעילה לא פחות, היא להיעזר בחברות שונות הפועלות באזור הדרום, ובין השאר גם בבירת הנגב. התהליך כאן פשוט ביותר: החייל המשוחרר משאיר את פרטיו וכן העדפות מקצועיות שונות, והן מפנות אליו את אלה המשוועים לעובדים. כך ניתן לחסוך מאמצים רבים בחיפושים, ולהבטיח כי הימים בהם אתה יושב בבית, לאחר פשיטת המדים, לא יהיו ארוכים יתר על המידה.

 

ועוד משהו,

באר שבע היא ברית הנגב והעיר שמסמלת את דרום ארץ ישראל יותר מכל. באר שבע היא העיר השביעית בגדלה בישראל ונחשבת לעיר פעילה וחשובה בה ניתן למצוא אוניברסיטה ובית החולים סורוקה, בית המשפט המחוזי ועוד. מחפשים עבודה או עבודה מועדפת בבאר שבע? הגישו כבר היום את קורות החיים שלכם וצוות אתר מועדפת בעיר יעזור לכם למצוא עבודה אטרקטיבית בבאר שבע – די לחיפושים, מהיום מוצאים עבודה מועדפת בקלות!

שלח קו"ח